חקלאות ויין בדרך לאילת

חופשה שמתחילה הרבה לפני הצ'ק אין

כולנו מכירים את התחושה- סוגרים מלון או צימר באילת, עובדים קשה כל השבוע ומזדרזים להספיק את כל הסידורים והאריזות, ואז, כשסופסוף מגיע הרגע, נועלים את הבית, נכנסים לאוטו ומתחילים את הנסיעה הארוכה. הנהגים על כביש 90 ממוקדי מטרה, כשכל מה שכולם בו רוצים הוא רק להגיע לרגע הזה עם כוס יין לצד הבריכה במלון…

אז מסתבר שלא צריך לחכות עד אילת בשביל כוס יין, ועוד יותר מסתבר שעדיף לשכוח את היין בבית, ולהצטייד ביקבים המשובחים שבדרך. מומלץ לבחור נהג או נהגת תורנית, להוריד את הרגל מהגז, ולהפוך את הנסיעה הארוכה למסע גילוי של טעמים חדשים.

כביש הערבה (90) והעיר אילת

הטיול מתאים לזוגות ולקבוצות חברים, בדרך לאילת או ממנה, שנהנים מתגליות חדשות לצד הדרך

כל השנה

כמה שבא… הנסיעה לאילת גם ככה ארוכה, לא?

* מומלץ ליצור קשר עם בתי העסק לפני ההגעה על מנת לתאם ביקור

איפה מתחילים?

את תחילת הנסיעה לאילת אתם בטח אוהבים להעביר בנהיגה רצופה. יש איזו מן תחושה של בריחה חפוזה. מרחק בטיחות מינימלי שצריך להתרחק מחיי השגרה, כדי שאפשר יהיה לנשום ולהרגיש- חופש!

אבל איפשהו בין באר שבע לדימונה, כשהכבישים מתחילים להתעקל פה ושם, הנתיבים מתחילים להתמעט, והרגל קצת יורדת מהגז- דחף ההימלטות קצת נרגע ואפשר גם לשקול איזה חילוץ עצמות קליל. הממהרים (שלא מכירים) יעצרו בחנות נוחות בתחנות הדלק, אבל אם יש לכם קצת זמן- תוכלו לזכות בחווית מדהימות ולא מוכרות.

קרדיט שושי ביטון
קרדיט שושי ביטון

חוות צברי אורלי

עדיף תמיד לתאם מראש, אבל גם אם שכחתם, כשמתקרבים לדימונה שווה להרים טלפון לחוות צברי אורלי ולבדוק אם אפשר לקפוץ לטעימה. בחווה אפשר לתאם סיורים מודרכים לקבוצות מאורגנות, אבל אם צוות החווה פנוי, הם ישמחו לארח אתכם גם בביקור ספונטני, לסברס קר, צנצנת של ריבה, ואפילו ליקר סברס…

החווה היא חלום חקלאי שהתגשם. נועם בלום פיתח זני פטנט ייחודיים של סברס, ואת כל אלפי שיחי הסבסרס האלה מגדלת היום משפחת בלום על מי הקולחין של דימונה. במקום יש שירותים נקיים, צל ואווירה קסומה של פעם.

חוות אורלי צבר, קרדיט חוות אורלי צבר
חוות אורלי צבר, קרדיט חוות אורלי צבר

עכשיו זה רשמי- אתם בחופש!

יוצאים בחזרה לכביש 25 ועוברים את דימונה לכיוון הערבה. אחרי צומת הערבה ממשיכים דרומה. פחות או יותר שעה אחרי שעזבתם את חוות צברי אורלי, תגיעו למושב צופר וליקב מואה.

יקב מואה הוא סיפור של משפחה. משפחת פרידמן. חקלאים שהגיעו לערבה מתוך חלוציות, עברו בה קשיים ואתגרים, ומכל הנסיונות למדו לקחים חשובים. היום הם עושים יין שהם אוהבים לשתות, מענבים שהם דואגים לבחור מכרמים  מהנגב, ומייצרים אותו בצמוד לבית שאותו בנו, במתקנים שהם עדות לנסיונות שהצטברו- מבנה היקב היה בעבר בית האריזה לפלפלים, וחדר החביות היה מקרר הפרחים שבעבר גידלו כאן.

ביקב תוכלו לטעום בעיקר יינות שכיף לשתות בחום הערבה- יינות לבנים קלילים ויינות רוזה, ולצד הכיבוד הקל המוגש במקום, תקבלו עצירה מרעננת להמשך המסע.

חוזרים בחזרה לכביש 90 ונוסעים דרומה. בצומת מנוחה פונים ימינה, ועוזבים את כביש הערבה ונוסעים עד צומת ציחור, שבה ממשיכים ישר לכיוון שיזפון ואילת. בערך 45 דקות אחרי שיצאתם ממושב צופר תגיעו לנאות סמדר.

יקב מואה, קרדיט אריאל ב. גולד
יקב מואה, קרדיט אריאל ב. גולד

כבר מרחוק, כשרק מתקרבים לקיבוץ נאות סמדר, מגלים איכות אסתטית שאין בשום מקום אחר, וכבר מתחילים להבין שהסטייה מהדרך המהירה לאילת – כנראה משתלמת. כתם הירק העשיר עומד בניגוד מוחלט למדרונות הצחיחים של הבקעה שבתוכה יושב הקיבוץ, ומעליו נישא המגדל של בית האומנים- מבנה אדריכלי ייחודי בעיצוב מקומי. הבניין הזה הוא פרסום פומבי של הניסוי שהוא נאות סמדר- כאן יש משהו ייחודי. הקפדה שקדנית על הפרטים הקטנים ביותר והקווים הדקים ביותר, שתכליתה לצייר את התמונה המדוייקת ביותר. את ההקפדה הזאת מרגישים בכל מה שאנשי נאות סמדר נגעו בו והקימו במסע האישי והקהילתי שלהם מאז שעלו על הקרקע לפני למעלה מ 30 שנה. יקב הבוטיק שהקימו הוא ביטוי נוסף לעשייה הזאת.

חדר הטעימות המעוצב שלהם הוא הבמה המושלמת לטעימה מן היינות האורגניים המשובחים.

במקום תוכלו גם לרכוש מוצרים מהמגוון העשיר של ענפי המשק של הקיבוץ- ריבות, זיתים, תמרים, מיצים ונקטרים ואפילו חטיפים אורגניים.

ואם רציתם ארוחה קלה- הפונדק הסמוך, המופעל על ידי אנשי הקיבוץ, באותה רוח של הקפדה ואסתטיקה, מציע מטבח צמחוני משובח. מאכלים טעימים ובריאים, שישביעו אתכם בלי להכביד… מושלם ליום של נסיעות, ולהמשך הדרך לאילת.

יקב נאות סמדר, קרדיט נתיב פיליבה
יקב נאות סמדר, קרדיט נתיב פיליבה

יקב הים האדום הוא סוד מקומי שכל כך קל, אבל ממש חבל, לפספס. אפשר לעצור במקום רגע לפני ההגעה למלון, להצטיידות אחרונה בבקבוק יין, ואפשר להגיע בערב, אחרי התארגנות ומנוחה קצרה בחדר, להרמת כוסית לכבוד תחילת החופשה.

האקלים החם באילת, ותנאי הגידול של הכרמים, מבטיחים שהיינות של ייקב הים האדום יבשילו מוקדם בשנה, ויקבלו טעמים ועושר ייחודיים. המרוויחים הגדולים הם חובבי האדומים למיניהם, שזוכים לגלות שגם ענבים מתנהגים קצת אחרת כשהם מגיעים לאילת- משתחררים, נפתחים ומוציאים את הטעמים לחופשי.
חווית הטעימות בכרם היא מוקפדת ונעימה, ובאמת מהווה פתיח מושלם או תוספת רעננה לחופשה האילתית.

יקב הים האדום, קרדיט פאפא רצי
יקב הים האדום, קרדיט פאפא רצי

אם הגעתם מוקדם מספיק, אפשר גם לשלב ביקור בפארק הצפרות הסמוך.