יקב נאות סמדר

הסיפור שלנו:

היקב הוא חלק בלתי נפרד מקיבוץ נאות סמדר, אשר הוקם ב-1989 מתוך כוונה ליצור קהילה לומדת שבה ייבחנו בפועל שאלות על מצבו של האדם בעולם דרך יחסים, עשייה והתבוננות. יקב הבוטיק מייצר יינות אורגנים מענבי כרם היין המקומי.

היין שלנו:

בכרם מטופחים הזנים מוסקט קנלי, סוביניון בלאן, סירה וקברנה פרנק, המניבים ענבים בעלי אופי עשיר וייחודי, תוצר של האקלים המדברי.
היינות ייחודיים הודות לענבים הגדלים בתנאי המדבר הקשים- הבדלי טמפרטורה קיצוניים בין היום ללילה, מיעוט משקעים, וקרקע דלה ומלוחה. הגפן גדלה בסביבה חקלאית נקיה ובתנאי גידול ביו-אורגניים המשביחים את טעמם של הענבים. היינות מיוצרים בתהליך טבעי אורגני, וזכו במדליות בארץ ובחו”ל. גישתם של הייננים רעננה ומשלבת ידע קיים עם תעוזה ורצון לחדש. את הענבים מתסיסים באמצעות שמרי בר בלבד המצויים על קליפת הענב בטבע ונראים כאבקה לבנבנה זוהרת. היין מסונן סינון גס בלבד, והשימוש בגופרית לשימור הוא מינימלי, על פי התקן האורגני.

מה עוד אפשר לעשות:

סיור יומי בקיבוץ הכולל טיול בחצר בית האומנויות, כניסה לגלריה, סרט קצר שמספר על המקום, תצפית נוף וטעימות יין ביקב. בנוסף ניתן לערוך במקום סדנאות כתיבה, יצירה ומוזיקה.

יקבים נוספים בסביבה

יקב מואה
משק פרידמן 51, מושב צופר
כשר: לא
פתוח בשבת
כיבוד קל
יקב הים האדום
דרך המטעים 6, אילת
כשר: לא
סגור בשבת
כיבוד קל או ארוחה מלאה בתיאום מראש

מפת יקבי וכרמי הנגב להורדה

מסלולי טיול ויין מומלצים בנגב

קרדיט איילת אלדר

ניחוחות וטעמים לאורך דרך הבשמים

מצפור קדש ברנע, קרדיט מנחם פוקסמן

יין על הגבול

קרדיט-Arbor View House Wilfred Joseph

לדווש בין כרמים

לכל המסלולים