יקב נבאטו

יקב נבאטו

הסיפור שלנו:

היקב בחוות צל מדבר מנוהל על ידי זיו ספקטור בעל החווה, והיינן המנוסה אילן טיפטי המתמחה במלאכת יצירת היין הנבטי המסורתי ומחדש את הקסם המדברי עם כל חבית מחדש. בחווה מקפידים על חוויה מדברית אותנטית, פשוטה, שקטה ונקיה.
החוות באזור מגדלות ענבי יין בהתבסס על חקלאות מתקדמת הנשענת על הטראסות העתיקות של הנבטים. הנוודים מצאו הזדמנות להתיישבות קבע בחוות קטנות בערוצי הנחלים של הר הנגב הגבוה, וניצלו את הידע העצום באגירת מי הגשמים והשיטפונות לפתח חקלאות משגשגת- גידול כרמים של ענבי יין משובחים.

היין שלנו:

יקב הבוטיק מייצר אלפים בודדים של בקבוקים בכל בציר, ומשחזר מסורת בת 2,000 שנים של יצור יין בארץ המכתשים. היין מופק מענבים הגדלים במדבר הגבוה שמעל 600 מטר. את היין מישנים בחביות עץ אלון לתקופה של 18-24 חודשים.
תהליך עשית היין נעשה לפי ההלכה אך ללא השגחה ואין תעודת כשרות.

מה עוד אפשר לעשות:

היקב ממוקם בחוות צל מדבר בנוף קסום על מצוק מכתש רמון, שמורת הטבע הגדולה בישראל. המיקום מהווה נקודת יציאה מושלמת לחקור את שבילי המדבר או לבלות במצפה רמון עצמה. בחווה קיימים מתקנים וחוויות שמחברות למדבר-בקתות נוודים ממוזגות בבניה אקולוגית ייחודית מדברית, גלריית אבן, טראסות נוף, פינות מדורה, אוהל בדואי, סטודיו מקעעד לסדנאות וריטריטים, תצפיות כוכבים, נבאטו-בר ושירותי קייטרינג.
ניתן לערוך במקום סדנאות יין, אירועים פרטיים, אירועי חברות, ריטריטים, כנסים וסדנאות מנהלים.

יקבים נוספים בסביבה

חוות כרמי הר הנגב
דרך שפת מדבר מצפה רמון
כשר: לא
פתוח בשבת
ללא כיבוד
חוות דעת
חוות דעת, רמת נגב
כשר: כן
סגור בשבת
ללא כיבוד
יקב ננה
כביש 171, מצפה רמון
כשר: כן
סגור בשבת
כיבוד קל

מפת יקבי וכרמי הנגב להורדה

מסלולי טיול ויין מומלצים בנגב

קרדיט-Arbor View House Wilfred Joseph

לדווש בין כרמים

באר-מרווה-קרדיט-צחי-אבנור

דרום אדום… ולבן ורוזה

מצפור קדש ברנע, קרדיט מנחם פוקסמן

יין על הגבול

לכל המסלולים