כרם ירוחם

הסיפור שלנו:

כרם ירוחם הוא כרם בוטיק משפחתי השוכן בפאתי העיר ירוחם. בשנת 2018 ניטעו עשרת הדונמים הראשונים ומאז מדי שנה ממשיכים בכרם לנטוע, להתחדש ולהתרחב. הכרם משתרע על פני 120 דונם בשולי רכס חתירה על שפת נחל שועלים. בכרם עצי זית וגפני יין, הגדלים על קרקע ששימשה לחקלאות עוד בתקופות הקדומות, עדות לכך נמצאו בטרסות החקלאיות העתיקות שהתגלו בתחומי הכרם.

היין שלנו:

בכרם ירוחם נטועים כ 100 דונם של ענבי גרנאש, ויונייה, מלבק, סירה, פטיט ורדו, פטיט סירה, רוסאן, שנין בלאן ושרדונה. אדמת המדבר ומאפייני אזור הגידול מעניקים לענבי היין אופי ייחודי, וכל תשעת הזנים שנטעו זוהו מראש כבעלי יתרון מובהק באדמות הנגב. בכרם מגדלים את הענבים ליצירת יינות איכות מהשורה הראשונה, בתשומת לב ליבול, ובהקפדה ללא פשרות. היין המופק מן הענבים מדגיש את הטעמים הייחודיים של היינות המדבריים.

מה עוד אפשר לעשות:

המבקרים בכרם מוזמנים לסייר בין הגפנים, לשמוע את סיפורן של משפחות הכורמים ושותפיהם, סיפור הקמת הכרם, להתרשם מדרכי העיבוד והגידול, וללמוד מקרוב על ההתמודדויות שטומנת בחובה החקלאות המדברית. במרכז המבקרים של הכרם מתבצעות טעימות של יין ושמן זית.
הכרם שוכן סמוך לאגם ירוחם ובמרחק של נסיעה קצרה למגוון גדול של אטרקציות ומוקדים באזור, בין השאר, התצפית מהר אבנון על מכתש ירוחם, חוויות קולינריות ומתחמי סדנאות בעיר.

יקבים נוספים בסביבה

כרם אשכולות – יין מישור
צומת הרוחות, כביש 171, מצפה רמון
כשר: כן
סגור בשבת
כיבוד קל או ארוחה מלאה בתיאום מראש
חוות כרמי הר הנגב
דרך שפת מדבר מצפה רמון
כשר: לא
פתוח בשבת
ללא כיבוד
כרמי שלום
באר מילכה
כשר: כן
סגור בשבת
כיבוד קל

מפת יקבי וכרמי הנגב להורדה

מסלולי טיול ויין מומלצים בנגב

יער יתיר וכרמים, קרדיט שיר בהר

כל מצודה והיין שלה

מצפור קדש ברנע, קרדיט מנחם פוקסמן

יין על הגבול

חורבת עוזה ונחל קינה, קרדיט ליאור גולגר

פעמיים כי טוב בערד

לכל המסלולים

צילומים בעמוד זה ע״י: קרדיט צילום: שחר כהן, דותן גבר, אופיר רביב